ברוכים הבאים לאתר החדש של תוכנית הישגים

השגים-תוכנית לאומית להרחבת הנגישות להשכלה גבוה - עמוד הבית

סטודנטים יעבדו בחקלאות ויקבלו משכורת ומלגה

27/02/2014

סטודנטים יעבדו בחקלאות - ויקבלו משכורת ומלגה

 
לקראת הכתבה ב'ישראל היום' לחץ כאן

הפיילוט של משרד החקלאות והתאחדות הסטודנטים יתחיל הקיץ בגולן ובערבה • הסטודנטים יחסכו - והחקלאים יזכו בכוח עבודה
פורסם ב: 
1
ישראל היום
 
  • תקופת הלימודים באקדמיה דורשת מסטודנטים רבים לעבוד בעבודות מזדמנות כדי לשלם עבור התואר וגם לחסוך מעט לבילויים. מיזם חדש של משרד החקלאות ופיתוח הכפר עם התאחדות הסטודנטים הארצית יאפשר לסטודנטים לעבוד בתקופת הקיץ במשקים חקלאיים, ומלבד תשלום על עבודתם הם יזכו גם למלגת לימודים של 3,500 שקלים.
מטרת המיזם הייחודי היא לחבר את הצעירים לעבודת החקלאות. הפיילוט יחל באזור הגולן ובערבה, ובשלב הראשון צפויים להשתתף בו כ־100 סטודנטים. משרד החקלאות ופיתוח הכפר כבר יצר קשר עם המועצות האזוריות כדי לדאוג למקומות לינה ולאספקת מזון למשתתפי הפרויקט.
התוכנית, שתתקיים בין אוגוסט לאוקטובר (עד שבוע לפני פתיחת שנת הלימודים האקדמית, י"ב), מספקת מענה גם לצורכי החקלאים, אשר יזכו בכוח עבודה מחויב ואיכותי בעונת הקטיף העמוסה. סטודנטים שיהיו מעוניינים לקחת חלק במיזם מתחייבים להיות זמינים לעבודה של 40 שעות שבועיות לפחות, וללא פחות מ־300 שעות בכל התקופה.
שר החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר שמיר, אמר כי "הפרויקט לעידוד תעסוקת הסטודנטים בחקלאות הוא נדבך חשוב בתוכנית המשרד לחינוך לחקלאות ולהטמעת חשיבותה ותרומתה לחברה ולמשק". יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, אורי רשטיק, הוסיף: "המיזם יאפשר לסטודנטים לעבוד בחופשת הקיץ בעבודה מאתגרת ומספקת, שלרוב אינה פתוחה בפניהם. חשוב לתת עדיפות לצעירים ישראלים בתחום החקלאות כדי לחזק ולעודד את הקשר שלהם למדינה ולתוצרתה".
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד