ברוכים הבאים לאתר החדש של תוכנית הישגים

השגים-תוכנית לאומית להרחבת הנגישות להשכלה גבוה - עמוד הבית

סיפור הצלחה של כפיר מהדרום

22/11/2012

כפיר (שם בדוי) בן 35, הגיע למרכז למספר פגישות ייעוץ בנושאי תעסוקה, הכשרה מקצועית והשכלה גבוהה, החל מיוני 2011.

כאשר הגיע למרכז לראשונה, הוא החליט ללמוד הנדסת תעשייה וניהול במכללת סמי שמעון והתחיל לשפר בגרויות. אבל לאור קשיים שהתגלו בלימודים לצד טענות של חבריו שאיו עבודה בתחום, הוא החליט לבדוק אופציה של לימודי תעודה / הכשרה מקצועית.  

בכל זאת, הוא דחה את ההחלטה, והיה מצוי בבלבול במשך תקופה ארוכה.

כפיר החליט להגיע לרכזת ההשכלה הגבוהה ביישוב לפגישה אישית. הפגישה הייתה לא קלה כלל. מצד אחד היה ברור שהוא היה רוצה ללמוד לימודי תואר ולא להתפשר, ומצד שני כל הזמן צפה השאלה – למה בכלל אני צריך את זה? בגלל הבלבול והמתח בו היה כפיר מצוי, החליטה רכזת הישגים לשים בצד את נושא התעודה שיקבל בסוף הלימודים ולהתמקד קודם במקצועות המעניינים אותו. החיפוש הזה הוביל לרשימה ארוכה של תחומי עיסוק, להם נדרשים סוגים שונים של תארים ותעודות.  

כפיר הלך הביתה עם "שיעורי בית": לצמצם את רשימת המקצועות לכדי 3 מקצועות לכל סוג של תעודה.

לפגישה השנייה הוא חזר עם רשימה מצומצמת של תחומים – כולם התמקדו בנושאי עיצוב גרפי, שייוק אינטרנטי, צילום, עיצוב מוצר וכו'. התקיימה שיחה על העבודה היפה שעשה בבית בצמצום המקצועות – הוריד דברים כמו מדעי החברה, מדעי המחשב, הנדסה וכו' - כך שהכיוון שמעניין אותו עולה בבירור מתוך הסינון שעשה. הוא העלה את זה שבעקבות העבודה שעשה התחיל להתרגש שוב מלימודי תואר ראשון ומעדיף את הכיוון הזה. 

הפגישה הסתיימה בכך שהיה צריך לברר פרטים לגבי התארים הספציפיים שרשם לעצמו ולהגיע להחלטה.

לאחרונה, נרשם כפיר ללימודי תואר ראשון במכללת ספיר ללימודי שיווק טכנולוגי.

בדברי הסיכום שלו, הוא אמר שהשיחה שלנו הכניסה בו לראשונה מוטיבציה שהייתה חסרה לו, ולראשונה הוא היה מספיק בטוח בעצמו שהוא יכול לעשות את זה.  

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד