ברוכים הבאים לאתר החדש של תוכנית הישגים

השגים-תוכנית לאומית להרחבת הנגישות להשכלה גבוה - עמוד הבית

ערב סטודנטים באשכול פקיעין

סנאא פאדול, רכזת הישגים באשכול פקיעין (פקיעין, חורפיש, בית ג'אן וכסרא-סמיע) מספרת על ערב סטודנטים שארגנה ב27/1/2012

בכל שנה אני עושה ערב לסטודנטים, שהוא מפגש שמתרחש פעם בשנה שבין היתר מטרתו להגברת המודעות לגבי תוכניות מיוחדות, שירותים שאנחנו נותנים והכוון למלגות. באותו ערב אני מחלקת את ספר המלגות שאותו אני מעדכנת כל שנה. זו שנה שלישית שאני עושה את הכנס. זה היה הכי מוצלח מבין כל הערבים שעשינו עד עכשיו.

הייחודי בערב הזה היה שהצגתי את המיזם של פורום הסטודנטים. לא סתם הבאתי רעיון, אלא הבאתי את הפורום הכי מתפתח בכל היישובים, והם באו והציגו את עצמם. הם גם עזרו לי בארגון הערב והנחו אותו ביחד איתי.

הערב התקיים באולמי אלאמיר  בפקיעין. האולם נתרם לנו לאותו ערב.

מה היה סדר הערב?

היו נאומי פתיחה. בין היתר גם נציג של קרן המלגות על שם סא"ל סאלח פלאח ז"ל. פניתי אליהם כדי שיתנו מלגות באותו ערב, כיוון שלא קל למשוך סטודנטים להגיע לערב כזה, ועוד בתקופת מבחנים ובמזג האוויר הסוער. וגם הייתה לנו חלוקת מלגות לקרן בני מערוף שחששנו מאוד מהנוכחות. היינו צריכים למצוא דרך להביא את הסטודנטים לערב. השגנו 10 מלגות שהגרלנו אותם. כל סטודנט שנכנס קיבל מספר. המספרים שזכו יקבלו את המלגה.

הייתה נוכחות מאוד יפה. 300 משתתפים, בינהם 190 סטודנטים.

אחרי הנאומים הצגתי את העשייה בארבע השנים האחרונות באמצעות מצגת שמספרת על מודל העבודה שלי. הצגתי את מכלול השירותים שאנחנו נותנים לסטודנטים., דיברתי על המיזם של פורום סטודנטים בכל אחד מהישובים באשכול. דיברתי בקצרה על הפורום הכי מתפתח בפקיעין, ואחרי דיבר המנחה של הקבוצה מארגון שדמות. היה לי חשוב שיבינו שלפורום הסטודנטים יש ליווי מקצועי. אחרי שהצגנו בקצרה את הפורום, חברי הפורום הציגו את עצמם בצורה מפורטת יותר.

אחרי ההצגה של פורום הסטודנטים הייתה הרצאה. ההרצאה הייתה צעדים בכיוון הצמרת, שמשמעותו המפתחות להצלחה. העביר את ההרצאה אשרף קורטאם. ההרצאות שלו מרתקות, סוחף קהל. אנשים הגיעו רק בשביל לשמוע אותו. הייתה הרצאה מאוד מעניינת.

אחרי ההרצאה היה החלק של ההגרלה של המלגות.

הערב הזה הוא הזדמנות גם לבנות ולעדכן את מאגרי הסטודנטים של היישובים. הכנו טבלאות כל אחד שנכנס מילא את הפרטים שלו.

השקענו מאוד בשיווק של הערב הזה: בפקיעין שלחנו הזמנות אישיות בדואר גם לסטודנטים וגם להוריהם. זה מאוד מכבד. הרגשתי שהנוכחות הייתה מאוד טובה בעקבות הדבר הזה. שלחנו הזמנה גם להם וגם להורים שלהם. בנוסף פרסמנו גם בכל הדרכים האחרות, בפייסבוק, באתרי האינטרנט, ביישובים האחרים הייתה גם הכרזה ברמקול.

 

באמצעות הערב הזה רציתי לומר לסטודנטים, אתם לא לבד. אנחנו עוזרים לכם לפני שאתם מתחילים ללמוד, אבל אנחנו נשמח להמשיך וללוות אתכם ולתת את כל הסיוע הנדרש עד שתסיימו את הלימודים בהצלחה ותשתלבו בעולם העבודה.

 

פורום הסטודנטים גם הוא משתלב בכל הרעיון של ליווי סטודנטים בתקופת הלימודים. הפורום הוא החוליה המקשרת ביני לבין הסטודנטים עצמם, והם השליחים שלנו במוסדות הלימוד.

הרעיון של הפורום צמח אחרי הרבה שיחות שהיו לי עם שני מלגאים שלי וניסינו לחשוב איך אנחנו מקדמים ומטפלים בכל הבעיות שיש לסטודנטים. זרקתי להם את הרעיון שאני רוצה למנף את תחום השכלה גבוהה ביישובים ובגלל קוצר הזמן זה לא מצליח. המלגאים התחילו בשיטת חבר מביא חבר, ומזה צמח הפורום. היום אנחנו 12 חברים בפורום.

בפורום הסטודנטים אנחנו משוחחים על הבעיות, לחברי הפורום מפריע המצב הכולל בפקיעין. הם רואים התדרדרות ביישוב והם רוצים להביא לשינוי בכל המישורים. ליצור גרעין חיובי שיקרא לשינוי וינסה לעשות דברים לטובת זה. אנחנו בודקים מה אפשר לעשות. הם פונים למועצה, ומנסים למצוא מולם פתרונות. בשלב זה נבנה החזון של הפורום. הם נפגשים אחת לשבוע-שבועיים כבר 3 חודשים. זה הישג גדול.

למשל, תוך שבוע הצליח הפורום לאמת את מאגר הסטודנטים ביישובים. הם עבדו איתי על הערב הזה, וחלק מהצלחה של הערב הזה היא בזכותם.

 

הנושא הזה מאוד קרוב לליבי. בהתחלה היו לי המון חששות. תחושת השליחות בתפקיד היא זו שמחזיקה אותי בקשיים היומיומיים בעבודה. אני מרגישה שבניית פורום כזה תעזור לי להשאיר את החותם שלי, וליצור המשכיות לדברים שבניתי כאן.

 

לתמונות מהאירוע:

http://www.dewan.co.il/news-1,N-5262.html#.TyOV4vbUdrw.email

 


הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד