ברוכים הבאים לאתר החדש של תוכנית הישגים

השגים-תוכנית לאומית להרחבת הנגישות להשכלה גבוה - עמוד הבית

סיפור ההצלחה של אלי מהמרכז

פרופיל אישי
אלי, בן 30. בן למשפחה קשת יום בת 4 נפשות. אימו נכה ואביו מתפקד כמפרנסת יחידה. בעל תעודת בגרות עם ציונים נמוכים.

תיאור התהליך
נפגשתי עם אלי כאשר הגיע למרכז לחפש עבודה. בפגישה הראשונה אמר כי הוא לא חושב על האפשרות של לימודים אקדמיים, ואכן ניכר כי קיים אצלו חוסר מידע בנושא ההשכלה הגבוהה. כיוון שיש לו עבר עשיר בכדורסל ואהבת ספורט עמוקה, הצעתי לו את האפשרות ללמוד לתואר ראשון בחינוך גופני. במהלך מספר פגישות ייעוץ בדקנו מה אפשר לעשות עם התואר, ואלי התלהב כשגילה כי אחת ההתמחויות של חינוך גופני, היא שיקום לב-ריאה.


אלי נרשם למכינה קדם אקדמאית במכללת זינמן, ושיפר 4 מקצועות בגרות. הוא התקשה להתמודד עם המבחן הפסיכומטרי, כיוון שלא הצליח להגיע לציון מתאים. כאשר כבר חישב לפרוש, לקחתי אותו לפגוש את ראש מחלקת הספורט של עיריית בת ים. הפגישה העלתה את המוטיבציה שלו ללימודים, להערכתי, כיוון שהוא זיהה אופק תעסוקתי משמעותי עבורו. הוא ניגש 3(!) פעמים למבחן הפסיכומטרי, במהלכן התקיימו ביננו שיחות עידוד רבות, וכן דאגתי שאחד מהסטודנטים של המרכז ייתן לו שיעורי עזר במתמטיקה.


התערבתי בקבלה שלו למכללת וינגייט, כאשר התברר כי גם לאחר מבחן הפסיכומטרי השלישי שלו, הוא עדיין לא יצליח להתקבל (אף על פי שהיה קרוב מאוד). דיברתי עם אחראי רישום בוינגייט, כתבתי מכתבים, ותיארתי את המאמצים הגדולים שט' השקיע... ולבסוף – הוא התקבל!
כיף לראות שאחרי המאמץ הגדול שהשקיע הוא הצליח להתקבל ללימודים.

איפה הוא היום?
סיים את לימודי החינוך הגופני במכללת זינמן לחינוך גופני במכון וינגייט.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד